Novinky

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 13.-15. ZÁŘÍ 2019

11.06.2019 18:03
Ve dnech 13.-15. září se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím...

ZMĚNA TERMÍNU: Seminář Život se zdravými kopyty 19.-21. DUBNA 2019

05.01.2019 21:16
Ve dnech 19.-21. dubna, tj. o Velikonocích se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k...

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 14.-16. září 2018

18.07.2018 10:14
Ve dnech 14.-16. září se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Zdravý kůň má zdravá kopyta

Koně jsou tvorové, kteří stejně jako psi provázejí člověka již několik tisíciletí. Lidé využívali a využívají jejich sílu, schopnosti a ochotu spolupracovat. Bohužel pro koně, stále ještě nerespektují jejich přirozené potřeby.

 

Nejdůležitější zásadou, kterou Dr. Strasser jako zvěrolékařka vytýčila pro léčení problémů, je

odstranění problémů místo léčby příznaků

Jeden bývalý žák přeložil toto lékařské pravidlo do latiny a vytesal do desky:

Doslovně přeloženo to znamená: „Odstraň příčinu, praví Strasser“.

Ošetřujeme – li něco lékařsky, aniž bychom se starali o odstranění příčiny, dopouštíme se systémové chyby! Většina příčin spočívá v podmínkách držení zvířat a v chybném ošetřování kopyt, z větší části v podkování.

Vysvětlení těchto věcí poskytují naše semináře a v zevrubnější podobě naše vyškolení na ošetřovatele kopyt.

Institut celostní péče o koně, o.p.s.

Metoda Dr. Strasserové

Metoda, kterou popsala, systematizovala a úspěšně praktikuje německá zvěrolékařka MVDr. Hiltrud Strasserová během 30-ti let na základě výzkumů, představuje celostní přístup pro chov koní. Ačkoliv je tato metoda myšlena především jako prevence obtížím, které jsou v dnešní populaci koní, poměrně běžné, umožňuje i částečnou nebo i úplnou nápravu již vzniklých potíží. A to i přesto, že jsou často konvenčními metodami považovány za nevyléčitelné.
Existuje mnoho způsobů, jak upravovat kopyta našich koní a metoda Dr. Strasserové je jedním z nich. Je však jednou z mála, které se nespoléhají pouze na dlouholetou praxi, ale problém zdravých kopyt zkoumá v souvislostech, pomocí vědecky uznávaných metod. Při výuce se zaměřuje nejen na "vědět jak", tedy na řemeslnou  stránku věci, ale klade velký důraz na "vědět proč", tedy na celkové znalosti o koni jako zvířeti i o jeho přirozených potřebách.
Pokud Vás tato metoda zajímá, jste na správném místě.

Vítejte!

Toto jsou oficiální stránky kopytní kliniky Dr. Strasserové, provozované s jejím schválením.

Dotazy a názory

Datum: 31.05.2018

Vložil: AlbertAgive

Titulek: How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

The men's prostate is the central part of a male's the reproductive system. It secretes fluids that help the transportation and activation of sperm. The prostate related is situated just as you're watching rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it is almost always really miserable and inconvenient for your patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and prostate cancer.Prostate infection, also called prostatitis, is easily the most common prostate-related symptom in men younger than 55 yrs . old. Infections in the men's prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis may be the least common of types of prostate infection. It is due to bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may feel fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by utilizing antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis is often a condition of a particular defect inside the gland along with the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be a result of trauma to the urinary tract or by infections via other parts of the body. A patient may experience testicular pain, back pains and urination problems. Although it is uncommon, it is usually treated by removal from the prostate defect accompanied by the employment antibiotics and NSAIDs to treat the inflammation.

Non-bacterial prostatitis is the reason for approximately 90% coming from all prostatitis cases; however, researchers have not even to ascertain the cause of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur because of unknown infectious agents while other believe that intensive exercise and high lifting may cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a suitable weight loss program is important. These are some from the things you can do and also hardwearing . prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for general health and this will also keep the urinary track clean.

2. Some studies declare that a number of ejaculations per week will assist to prevent cancer of the prostate.

3. Eat steak sparingly. It has been shown that consuming greater than four meals of beef a week will raise the likelihood of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to make certain sufficient intake of nutrients needed for prostate health.

The most crucial measure to look at to be sure a healthy prostate is to select regular prostate health screening. If you are forty years and above, you ought to go for prostate examination at least annually.

Datum: 25.05.2016

Vložil: Markéta Volfová

Titulek: Kostnatění kopytní chrupavky

Dobrý den,
ráda bych se s Vámi podělila o mou osobní zkušenost se strouháním dle metody Dr. Strasser a také bych touto cestou chtěla poděkovat Hance Újezdské, vyškolené kopytářce, která pomohla mému koni. Tak tři roky zpátky jsem dlouhodobě řešila problém s kulháním na přední končetiny svého tehdy třináctiletého valacha. Koník je kříženec - teplokrevník, nekutý a pastevním ustájení. Je pravdou, že postoj předních kopyt má sbíhavý a pokud mu kopyta začnou přerůstat prvně mu narostou "kšilty" směrem dovnitř. V létě 2013 začal kulhat na levou přední končetinu, ale nenašla jsem žádný zjevný problém - nic naběhlého, horkého apod. Začala jsem přidávat do krmení vitamíny a minerály a kulhání po čase odeznělo - celou zimu nebyl žádný problém a v létě 2014 opět začal ztuhle našlapovat a nakonec kulhat střídavě na levou a na pravou přední. Po prohlídce veterináře a rentgenu kopyt byl závěr, že jde o kostnatění chrupavky vedoucí od kopytní kosti ke spěnce. Rada veterináře byla nechat koně podkovat silikonovými podkovami nebo vytvořit na špičce překlop. Snížení patek nedoporučoval. Podkovy jsem nechtěla, tak jsem to zkoušela s tím překlopem, ale žádná výrazná změna nenastala. V říjnu 2014 mi nabídla Hanka Újezdská, že zkusí koni pomoci. Prvních pár měsíců nebyl stav úplně ideální, ale vytrvali jsme a časem se jeho stav opravdu výrazně zlepšil. Je pravdou, že je nutná pravidelná měsíční péče, ale výsledky jsou znatelné. Větší pohyblivost, lepší postoj a minimalizace kulhání a škobrtání. Jsem moc ráda a tímto Hance Újezdské děkuji, že pomohla mému koni touto přirozenou cestou.

Záznamy: 15 - 16 ze 55
<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>

Přidat nový příspěvek

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

AKTUALIZACE:

Výukové materiály pro studium ortopedii kopyt nyní vyšly jako kniha.

Knihu je možné získat v  Institutu celostní péče o koně .

  

Náhled knihy - klikněte na obrázek


V reakci na články a diskuze na Equichannelu, pro "nevěřící Tomáše" dokládáme existenci výukových skript v češtině a veřejně dostupné video s ukázkami vyléčených koní (v němčině).

 

skripta_obsah.pdf (1 019,2 kB)

 video: Katla-Fallstudie-Hufrehe-laminitis