Novinky

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 9.-11. ČERVNA 2023

24.03.2023 21:47
Ve dnech 9.-11. ČERVNA se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím 85 na...

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 17.-19. ÚNOR 2023

13.12.2022 20:22
Ve dnech 17.-19. ÚNORA se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím...

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 9.-11. ZÁŘÍ 2022

16.05.2022 17:04
Ve dnech 9.-11. ZÁŘÍ se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím 85 na...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Zdravý kůň má zdravá kopyta

Koně jsou tvorové, kteří stejně jako psi provázejí člověka již několik tisíciletí. Lidé využívali a využívají jejich sílu, schopnosti a ochotu spolupracovat. Bohužel pro koně, stále ještě nerespektují jejich přirozené potřeby.

 

Nejdůležitější zásadou, kterou Dr. Strasser jako zvěrolékařka vytýčila pro léčení problémů, je

odstranění problémů místo léčby příznaků

Jeden bývalý žák přeložil toto lékařské pravidlo do latiny a vytesal do desky:

Doslovně přeloženo to znamená: „Odstraň příčinu, praví Strasser“.

Ošetřujeme – li něco lékařsky, aniž bychom se starali o odstranění příčiny, dopouštíme se systémové chyby! Většina příčin spočívá v podmínkách držení zvířat a v chybném ošetřování kopyt, z větší části v podkování.

Vysvětlení těchto věcí poskytují naše semináře a v zevrubnější podobě naše vyškolení na ošetřovatele kopyt.

Institut celostní péče o koně, o.p.s.

Metoda Dr. Strasserové

Metoda, kterou popsala, systematizovala a úspěšně praktikuje německá zvěrolékařka MVDr. Hiltrud Strasserová během 30-ti let na základě výzkumů, představuje celostní přístup pro chov koní. Ačkoliv je tato metoda myšlena především jako prevence obtížím, které jsou v dnešní populaci koní, poměrně běžné, umožňuje i částečnou nebo i úplnou nápravu již vzniklých potíží. A to i přesto, že jsou často konvenčními metodami považovány za nevyléčitelné.
Existuje mnoho způsobů, jak upravovat kopyta našich koní a metoda Dr. Strasserové je jedním z nich. Je však jednou z mála, které se nespoléhají pouze na dlouholetou praxi, ale problém zdravých kopyt zkoumá v souvislostech, pomocí vědecky uznávaných metod. Při výuce se zaměřuje nejen na "vědět jak", tedy na řemeslnou  stránku věci, ale klade velký důraz na "vědět proč", tedy na celkové znalosti o koni jako zvířeti i o jeho přirozených potřebách.
Pokud Vás tato metoda zajímá, jste na správném místě.

Vítejte!

Toto jsou oficiální stránky kopytní kliniky Dr. Strasserové, provozované s jejím schválením.

Dotazy a názory

Datum: 04.01.2021

Vložil: KennethBek

Titulek: Re: Нужна срочно помощь.

Greetings . Home maid clean and Spring Cleaning the company more than 13 years. We do work with varied clients : oilindustry enterprises , medical . We execute Tidying Housekeeping services. We give a guarantee for fulfillment specified fixed deadlines and integrity property . You can order of a specialized holding Tidying up Internal cleaning of furniture,Housekeeping maid service and Best Spring Cleaning Service. Our holding separately for all clients and calculating for cleaning depending on from area structure . 13-year-old experience in the field cleaning allows Home maid clean foresee possible problems, arising in progress put away Surface cleaning outside and Spring Cleaning and Housekeeping maid service country house , townhouses. Working with most modern equipment and professional cleaning products, Home maid clean and Spring Cleaning we achieve ideal effects and ready cleaning as in city and country townhouses and cottages. Offers our firm will be beneficial those clients who appreciates their personal time and not at all wants waste it on Cleaning Room cleaning next to me. Make a call or write mail to us, in order find out cost and buy Cleaning Removal of construction waste, Maid service, Spring Cleaning and maid service.

In property cleaning services - perfect
<a href=https://maidsmanhattan.club/maid-for-a-day/>Maids for a day</a>
- it is actually simple, handy as well as budget-friendly with our company.
Count on the sanitation forerunners to house cleaning Brooklyn! Our experts utilize specialist laundry detergents and also technical devices of worldwide producers in our job and carry out an exceptional project along with cleansing of any sort of complication.

<a href=https://maidsmanhattan.club/><size>8]</size></a>
Collaboration with the company is actually the backer of an impeccable, financially rewarding and also dependable cleansing of expert home cleansing as well as neighboring locations. Currently, residence cleaning services coming from our firm are used in New Shirt. Value and also you the genuine advantages and also sensible perks of our service proposal.
By signing a long-term company deal with our company, you will definitely be able to leave the requirement to sustain a big personnel of specialized personnel, which, consequently, are going to enhance costs. The cost of the complicated, daily, general house cleaning of Staten Isle, conducted by our employees, will constantly be actually lower than the cost of earnings for cleaning services, the purchase of cleaning products and also equipment.
<size>6]</size>
Leave a demand on the web site, indicate your name or business title, call contact number and time of desired cleansing, leave your desires and requirements in an information to the manager if required, at that point our expert will call you in the quickest opportunity as well as indicate the day, opportunity and also workplace!

Datum: 05.09.2021

Vložil: Terrysmofs

Titulek: Мы поможем вам в лечении данных заболеваний

Мы поможем вам в лечении данных заболеваний
Мы вынесли самые востребованные услуги на главную страницу,
но у вас также есть возможность ознакомиться с полным перечнем предоставляемых услуг, нажав на кнопку "Показать все". Надеемся, что вы достойно оцените качество нашего сервиса

Záznamy: 11 - 12 ze 888
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

AKTUALIZACE:

Výukové materiály pro studium ortopedii kopyt nyní vyšly jako kniha.

Knihu je možné získat v  Institutu celostní péče o koně .

  

Náhled knihy - klikněte na obrázek


V reakci na články a diskuze na Equichannelu, pro "nevěřící Tomáše" dokládáme existenci výukových skript v češtině a veřejně dostupné video s ukázkami vyléčených koní (v němčině).

 

skripta_obsah.pdf (1 019,2 kB)

 video: Katla-Fallstudie-Hufrehe-laminitis