SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 17.-19. UNORA 2023

13.12.2022 20:15

Ve dnech 17.-19. ÚNORA se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty.
Institut celostní péče o koně,o.p.s.
Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram)
na Google maps k nalezení pod Čím 85
na Mapy.cz hledejte jako Statek Malčany

 

Seminář vás uvede do problematiky „celostní péče o koně“, ježdění a chovu koní naboso a seznámí vás se všemi problémy, které způsobuje nedostatek pohybu, nevhodný povrch výběhů, podkování, špatná nebo nedostatečná úprava kopyt. Třetí den semináře budete mít možnost pod dohledem lektorů Tomáše Langera, Václava Vydry, Martiny Lehoučkové a Ilony Barešové zkusit vystrouhat kopyto a pochopit principy úpravy podle MVDr. Hiltrud Strasserové.

Získáte tím hrubou představu o tom, jak by mělo vypadat a upravovat se zdravé kopyto.

Seminář je třídenní (2 dny teorie a 1 den praxe – strouhání kopyta).

Přednášející:
Tomáš Langer - certifikovaný ošetřovatel kopyt dle Dr.Strasserové

Zajistěte si místo na semináři vyplněním přihlášky 

Přihlášku online i všechny další informace najdete na: https://www.strasser-kopyta.cz , a veškeré další informace rádi poskytneme na tel. +420 608062861 (Ilona Barešová) , nebo na e-mail ilobaresova@seznam.cz nebo vaclavvydra3@seznam.cz .
Prosíme zájemce, aby se přihlásili nejpozději do 1.2.2023. Ke stejnému datu je potřeba uhradit zálohu ve výši 1000 Kč.

Potřebné informace k semináři.

Začíná se v pátek v 11:00 h teoretickou částí, v sobotu od 10:00 pokračujeme v teorii, v neděli opět od 10:00 je praktická část kdy si každý zkusí vystrouhat kopyto. Předpokládaný konec je první dva dny v cca 18:00, v neděli v cca 16:00 hod.
Dozvíte se jak umožnit koni život naboso, bude se mluvit o funkci i anatomii kopyta a o jeho významu pro celkové zdraví koně i podmínkách vhodných pro chov či držení koní.
Získáte také představu o tom, jak upravovat kopyto do jeho přirozené podoby tak, abyste si případně, po určité době (podle vašich schopností a stavu kopyt vašeho koně), mohli na svém koni provádět v období mezi návštěvami vyškoleného ošetřovatele kopyt drobné úpravy, případně se rozhodli sami vystudovat dvouletý vyškolovací běh a naučit se této dovednosti.
Seminář povede Tomáš Langer vyškolený certifikovaný Ošetřovatel kopyt dle Dr.Strasserové.

Cena semináře je 2500,- Kč (bez DPH), oběd není v ceně kurzu ale je možné si jej na místě zakoupit.

Pokud jste již seminář absolvovali, můžete si teoretickou část kdykoli zopakovat, stejně tak si můžete znovu vyzkoušet úpravu kopyta na vlastní "ruce". Zaplatíte jen 500 Kč na pokrytí nákladů.

Ubytování je možné přímo na statku v novém ubytovacím zařízení (cca 500,-Kč /osoba /noc vč. DPH), Kapacita ubytování je omezená, proto v případě vyššího počtu účastníků budeme ubytovávat více účastníků na jednom pokoji.

Odkaz na informace k ubytování

Pokud by s vámi chtěl přijet někdo z rodiny, či přítel/přítelkyně nebo známý, může se semináře zúčastnit také pouze za poplatek 500 Kč.

Seminář probíhá na statku Malčany, blízko Staré Živohošti u Slapské přehrady asi 45 km od Prahy.

Pokud jste ještě nečetli knížku MVDr. Strasserové Celostní ošetřování kopyt koní, případně Podkování – je toto zlo opravdu nutné?, je možno vám obě zaslat. Bylo by dobré je před seminářem přečíst. Cena je 280 Kč.

Kurzovné můžete zaplatit předem na účet 77667778/5500 nebo vyjímečně na místě před zahájením kurzu. Zaplacená záloha 1000 Kč v případě neúčasti ze závažného důvodu nepropadá, bude započítána při účasti v náhradním termínu.

Budete také potřebovat pravý a levý kopytní nůž (několik bude možno zapůjčit na místě). Dále budete potřebovat rašpli, ochranné rukavice a pevné kalhoty (nejlépe chaps nebo podkov. zástěra), zápisník a tužku.

Jakékoliv případné další dotazy ráda zodpoví Ilona Barešová, tel. 608062861, nebo Barbora Jakšíková 732 468718.