Seminář Život se zdravými kopyty 23.1.- 25.1. 2015

03.12.2014 16:23

Ve dnech 23.1.- 25.1. 2015 se uskuteční další seminář "Život se zdravými kopyty".

Institut celostní péče o koně,o.p.s.
Statek Malčany, obec
Čím (okr.Příbram)
na Google maps k nalezení pod Čím 85

Seminář vás uvede do problematiky „celostní péče o koně“, ježdění a chovu koní naboso a seznámí vás se všemi problémy, které způsobuje nedostatek pohybu, nevhodný povrch výběhů, podkování, špatná nebo nedostatečná úprava kopyt. Třetí den semináře budete mít možnost pod dohledem lektorů Tomáše Langera, Václava Vydry, Martiny  Lehoučkové a Ilony Barešové zkusit vystrouhat kopyto a pochopit principy úpravy podle MVDr. Hiltrud Strasserové.
Získáte tím hrubou představu o tom, jak by mělo vypadat a upravovat se zdravé kopyto.

Seminář je třídenní (2 dny teorie a 1 den praxe – strouhání kopyta).

Přednášející:

Tomáš Langer - certifikovaný ošetřovatel kopyt dle Dr.Strasserové

 

Zajistěte si místo na semináři vyplněním přihlášky.

Přihlášku online i všechny další informace najdete na: https://www.strasser-kopyta.cz , a veškeré další informace rádi poskytneme na tel. +420 608062861 (Ilona Barešová) , nebo na e-mail ilobaresova@seznam.cz nebo vaclavvydra3@seznam.cz .Prosíme zájemce, aby se přihlásili nejpozději do 15.1. 2015

 

Potřebné informace k semináři.

Začíná se v 10:30 h teoretickou částí, v so od 10:00 pokračujeme v teorii, v neděli opět od 10:00 je praktická část kdy si každý zkusí vystrouhat kopyto. Předpokládaný konec je první dva dny v cca 18:00, v neděli v cca 16:00 hod.

Dozvíte se jak umožnit koni život naboso, bude se mluvit o funkci i anatomii kopyta a o jeho významu pro celkové zdraví koně i podmínkách vhodných pro chov či držení koní.

Získáte také představu o tom, jak upravovat kopyto do jeho přirozené podoby tak, abyste si případně, po určité době (podle vašich schopností a stavu kopyt vašeho koně), mohli na svém koni provádět v období mezi návštěvami vyškoleného ošetřovatele kopyt drobné úpravy, případně se rozhodli sami vystudovat dvouletý vyškolovací běh a naučit se této dovednosti.

Seminář povede pan Tomáš Langer vyškolený certifikovaný Ošetřovatel kopyt dle Dr.Strasserové.

Cena semináře je 2500,- Kč (+DPH pokud budete potřebovat doklad), oběd je dovážen dle objednávky z blízké pizzerie (není v ceně kurzu).

Ubytování je možno zajistit do 10 km od místa konání kurzu (cca 350,- /noc ), či formou přespání v seminární místnosti za poplatek 50 Kč/noc.

Pokud by s vámi chtěl přijet někdo z rodiny, či přítel/přítelkyně nebo známý, může se semináře zůčastnit také pouze za poplatek 500 Kč.

 

Seminář probíhá na statku Malčany, blízko Staré Živohošti u Slapské přehrady asi 45 km od Prahy.

Pokud jste ještě nečetli knížku MVDr. Strasserové Celostní ošetřování kopyt koní, případně Podkování – je toto zlo opravdu nutné? , je

možno vám obě zaslat. Bylo by dobré je před seminářem přečíst. Cena je 280 Kč.

Kurzovné můžete zaplatit na účet 77667778/5500 nebo na místě před zahájením kurzu.

Budete také potřebovat pravý a levý kopytní nůž a rašpli (bude možno zakoupit na místě, příp. si je objednejte předem na eShopu) Dále budete potřebovat rašpli, ochranné rukavice a pevné kalhoty (nejlépe chaps nebo podkov.zástěra), zápisník a tužku.

Jakékoliv případné další dotazy ráda zodpoví Ilona Barešová, tel. 608062861, nebo Barbora Jakšíková 732 468718.

Zajistěte si místo na semináři vyplněním přihlášky.