Novinky

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 4.-6. ŘÍJNA 2024

16.07.2024 12:47
Ve dnech 4. -6. ŘÍJNA se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím...

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 31. KVĚTNA.-2. ČERVNA 2024

28.03.2024 14:01
Ve dnech 31. KVĚTNA.-2. ČERVNA se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod...

[ZMĚNA TERMÍNU] SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 22.-24. BŘEZNA 2024

02.11.2023 13:49
Ve dnech 22.-24. BŘEZNA se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Zdravý kůň má zdravá kopyta

Koně jsou tvorové, kteří stejně jako psi provázejí člověka již několik tisíciletí. Lidé využívali a využívají jejich sílu, schopnosti a ochotu spolupracovat. Bohužel pro koně, stále ještě nerespektují jejich přirozené potřeby.

 

Nejdůležitější zásadou, kterou Dr. Strasser jako zvěrolékařka vytýčila pro léčení problémů, je

odstranění problémů místo léčby příznaků

Jeden bývalý žák přeložil toto lékařské pravidlo do latiny a vytesal do desky:

Doslovně přeloženo to znamená: „Odstraň příčinu, praví Strasser“.

Ošetřujeme – li něco lékařsky, aniž bychom se starali o odstranění příčiny, dopouštíme se systémové chyby! Většina příčin spočívá v podmínkách držení zvířat a v chybném ošetřování kopyt, z větší části v podkování.

Vysvětlení těchto věcí poskytují naše semináře a v zevrubnější podobě naše vyškolení na ošetřovatele kopyt.

Institut celostní péče o koně, o.p.s.

Metoda Dr. Strasserové

Metoda, kterou popsala, systematizovala a úspěšně praktikuje německá zvěrolékařka MVDr. Hiltrud Strasserová během 30-ti let na základě výzkumů, představuje celostní přístup pro chov koní. Ačkoliv je tato metoda myšlena především jako prevence obtížím, které jsou v dnešní populaci koní, poměrně běžné, umožňuje i částečnou nebo i úplnou nápravu již vzniklých potíží. A to i přesto, že jsou často konvenčními metodami považovány za nevyléčitelné.
Existuje mnoho způsobů, jak upravovat kopyta našich koní a metoda Dr. Strasserové je jedním z nich. Je však jednou z mála, které se nespoléhají pouze na dlouholetou praxi, ale problém zdravých kopyt zkoumá v souvislostech, pomocí vědecky uznávaných metod. Při výuce se zaměřuje nejen na "vědět jak", tedy na řemeslnou  stránku věci, ale klade velký důraz na "vědět proč", tedy na celkové znalosti o koni jako zvířeti i o jeho přirozených potřebách.
Pokud Vás tato metoda zajímá, jste na správném místě.

Vítejte!

Toto jsou oficiální stránky kopytní kliniky Dr. Strasserové, provozované s jejím schválením.

Dotazy a názory

Datum: 08.01.2013

Vložil: Gonzales

Titulek: Brumbyove a domaci kone

Vyzkum Briane Hempsona PhD. na brumbech v Australii, kteri zde nejsou doma (prvni kone dovezeni r. 1788) POUZE dokazal, ze kun je od prirody silne a zdrave zvire, ktere se docela dobre dokaze adaptovat i na neprirozene, EXTREMNE tezke zivotni podminky a trva dlouho nez skutecne onemocni a ze kopyto je dynamicka struktura, ktera - kdyz ji to umoznime - se dokaze prizpusobit silam (povrchum), ktere na ni pusobi. Podle vyzkumu se brumbyove dozivaji pouze 15 - 20 let a kazdy druhy ma laminitis. Stejna tak nasi domaci kone, diky extremnim zivotnim podminkam, ktere jim nevedomky vytvarime - kovani,nedostatek pohybu na vhodnem povrchu, boxove ustajeni - rozvoj psychosomatickych onemocneni, neprimerena zatez koncetin atd. se zridka doziji 20 let, trpi onemocnenim kopyt i ostatnich systemu.

Datum: 09.01.2013

Vložil: Gonzales

Titulek: Brumbyove

K vyzkumu Briana Hampsona PhD na brumbech v Australii.
Kone zde nejsou doma. Prvni byli dovezeni z jihoafrickeho Kapska az v roce 1788. Kopyta brumbyu nemohou slouzit jako priklad, protoze vetsina z nich zije v neprirozene tezkych extremnich podminkach - dozivaji se 15 - 20 let, kazdy druhy trpi schvacenim kopyt.
Centralni poust: Chodi 1x za 4 dny 65 km po tvrdem kamenitem terenu k napajedlu - kopytum chybi voda jak z venku tak zevnitr - silne, tvrde, nejspis i tesne kopytni pozdro + vibrace = chronicka laminitis z pretizeni.
Kaimanawa - Novy Zeland: vlhko, blato, nedostatek pohybu, zelen nejspis s vysokym obsahem sacharidu = systemova laminitis.
Oblast kanalu: nejsussi misto v Australii, sucho se strida s nahlym narustem zelene = nejspis kombinace obou predeslych, narust zelene zpusobi akutni prubeh systemove laminitis.
Vyzkum jen dokazal, ze kun je od prirody silne a zdrave zvire a hodne toho vydrzi nez onemocni.
Nase kone domaci se dozivaji sotva 20 let, trpi onemocnenim kopyt a dalsich systemu - je to proto, ze jim vytvarime podobne EXTREMNI zivotni podminky jake maji brumbyove v Australii ?

Záznamy: 989 - 990 ze 1042
<< 493 | 494 | 495 | 496 | 497 >>

AKTUALIZACE:

Výukové materiály pro studium ortopedii kopyt nyní vyšly jako kniha.

Knihu je možné získat v  Institutu celostní péče o koně .

  

Náhled knihy - klikněte na obrázek


V reakci na články a diskuze na Equichannelu, pro "nevěřící Tomáše" dokládáme existenci výukových skript v češtině a veřejně dostupné video s ukázkami vyléčených koní (v němčině).

 

skripta_obsah.pdf (1 019,2 kB)

 video: Katla-Fallstudie-Hufrehe-laminitis