Novinky

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 13.-15. ZÁŘÍ 2019

11.06.2019 18:03
Ve dnech 13.-15. září se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím...

ZMĚNA TERMÍNU: Seminář Život se zdravými kopyty 19.-21. DUBNA 2019

05.01.2019 21:16
Ve dnech 19.-21. dubna, tj. o Velikonocích se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k...

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 14.-16. září 2018

18.07.2018 10:14
Ve dnech 14.-16. září se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Zdravý kůň má zdravá kopyta

Koně jsou tvorové, kteří stejně jako psi provázejí člověka již několik tisíciletí. Lidé využívali a využívají jejich sílu, schopnosti a ochotu spolupracovat. Bohužel pro koně, stále ještě nerespektují jejich přirozené potřeby.

 

Nejdůležitější zásadou, kterou Dr. Strasser jako zvěrolékařka vytýčila pro léčení problémů, je

odstranění problémů místo léčby příznaků

Jeden bývalý žák přeložil toto lékařské pravidlo do latiny a vytesal do desky:

Doslovně přeloženo to znamená: „Odstraň příčinu, praví Strasser“.

Ošetřujeme – li něco lékařsky, aniž bychom se starali o odstranění příčiny, dopouštíme se systémové chyby! Většina příčin spočívá v podmínkách držení zvířat a v chybném ošetřování kopyt, z větší části v podkování.

Vysvětlení těchto věcí poskytují naše semináře a v zevrubnější podobě naše vyškolení na ošetřovatele kopyt.

Institut celostní péče o koně, o.p.s.

Metoda Dr. Strasserové

Metoda, kterou popsala, systematizovala a úspěšně praktikuje německá zvěrolékařka MVDr. Hiltrud Strasserová během 30-ti let na základě výzkumů, představuje celostní přístup pro chov koní. Ačkoliv je tato metoda myšlena především jako prevence obtížím, které jsou v dnešní populaci koní, poměrně běžné, umožňuje i částečnou nebo i úplnou nápravu již vzniklých potíží. A to i přesto, že jsou často konvenčními metodami považovány za nevyléčitelné.
Existuje mnoho způsobů, jak upravovat kopyta našich koní a metoda Dr. Strasserové je jedním z nich. Je však jednou z mála, které se nespoléhají pouze na dlouholetou praxi, ale problém zdravých kopyt zkoumá v souvislostech, pomocí vědecky uznávaných metod. Při výuce se zaměřuje nejen na "vědět jak", tedy na řemeslnou  stránku věci, ale klade velký důraz na "vědět proč", tedy na celkové znalosti o koni jako zvířeti i o jeho přirozených potřebách.
Pokud Vás tato metoda zajímá, jste na správném místě.

Vítejte!

Toto jsou oficiální stránky kopytní kliniky Dr. Strasserové, provozované s jejím schválením.

Dotazy a názory

Datum: 09.12.2012

Vložil: Dukáno

Titulek: Re: Kovat či nekovat... aneb být či nebýt

1 rohovina nebude úmnerne dorústat a nedorústá odpovídajícímu využívání kone tedy - jeho reálnemu opotřebení, ale jenom jeho schopnostem dorústat, které při držení v zajetí múžeme v zásade pozitivne podnecovat
2 takovéto schopnosti se kopyto nedá naučit jedním prostrouháním do krve nebo na kost, protože tímhle úkonem se jedná jenom o stimulací jeho schopností dorústat - odpovídajícim více faktoúm, které je možné takovýmito invazívnimi zákroky JENOM podňecovat, ale ne ovplyvnit reálne opotřebení rohoviny resp. kopyta. zodpovídajíciu záteži.

POZOR! Metoda přestouhání není metodou k plošnému použití, je to klinická metoda, kterou je možné srovnat ku stržení zarostlého nehtu u človéka s PROGNÓZOU nárustu nového - zdravého.
Tu múžeodborne stanovit a aplikovat u u jenom kvalifikovaný Lékař a ne tudíž ako sme svedky, taky pár dobrodruhú kteří vlastní koňe.

3 Tato metóda ošetření není uplatnitelná k ošetŕování kopyt všeobecne.
Po rozvoji zpevneých silnic ú Římanu a pozdejc resp. v našich podmínkách od 12 - plus - mínus století se schopmost dorústat stávajícimu opotřebení rohoviny kopyt u koní na povrchu zpevnených silnic nikterav nezvýšila a lidstvo to ve fázi svého poznání toho času eliminovalo podkovou. UFF !
4 S vývojem novodobých materiálú a technológii ( easy walker atd.) se odborníci tenhle problém nesouladu nárustu rohviny v kopyte s jeho opořebením snaží vyřešit, přičemž samovývoj přestouhaného kopyta při pohybových aktivitách na zpevnených plochách anebo pŕi sportovních aktivitách asi nebude ta není nejlepší volba.
Když s mým názorem nesouhlsíte, možná bych vás presvedčil tím, že múžete ku mne pŕijt, vyzujete se a já Vám tou ostrou řašplí ostouhám chodidla do krve, a jelikož Vás to neusmrtí nastane situace že Vaše telo se s tím časem vyrovná, časem vám to doroste jako nový nehet jako po stržení toho zarústajíciho, doufejme že rovňe. Strasserka výzkumem potvrzuje že v skutku jo. Konečne pozitivní fakt, želbohu neaplikovatelný ako metoda k údžbe, ale jenom k léčení defektních stavú.
Tedy suma sumárum za miliony let vývoj migrujícím živočichúm přirozene nepřestouhával chodidla, ( jinak by tu nebyli) tak jim to nedelejte ani vy, ak si to dovedete v hlavě srovnat. ( neb nejdřív si v rámci bježné údržby ostrouhejte vlstní nohy, a pak strouhejte chodidla nebo kopyta Vašich sveřencú) PS: Miluji Vás...

Datum: 17.04.2012

Vložil: vasek

Titulek: no

jsem totalni laik ale poprecteni vseho tady a zjisteni o vsech osobach kolem teto afery tak nechapu jak mužete rict treba o panu dražanu či žertu že to nejsou odbornici opravdu nechapu ale řikam jsem laik takže s rezervou dik

Záznamy: 51 - 52 ze 56
<< 24 | 25 | 26 | 27 | 28 >>

Přidat nový příspěvek

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

AKTUALIZACE:

Výukové materiály pro studium ortopedii kopyt nyní vyšly jako kniha.

Knihu je možné získat v  Institutu celostní péče o koně .

  

Náhled knihy - klikněte na obrázek


V reakci na články a diskuze na Equichannelu, pro "nevěřící Tomáše" dokládáme existenci výukových skript v češtině a veřejně dostupné video s ukázkami vyléčených koní (v němčině).

 

skripta_obsah.pdf (1 019,2 kB)

 video: Katla-Fallstudie-Hufrehe-laminitis