Novinky

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty JEŠTĚ JEDEN PŘESUN TERMÍNU NA 5.-7. ČERVEN 2020 !!!

07.01.2020 16:37
Ve dnech 5. až 7. června se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím 85 na...

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 29.11.-1. PROSINEC 2019

21.10.2019 12:51
Ve dnech 29. listopadu -1. prosince se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod...

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 13.-15. ZÁŘÍ 2019

11.06.2019 18:03
Ve dnech 13.-15. září se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Zdravý kůň má zdravá kopyta

Koně jsou tvorové, kteří stejně jako psi provázejí člověka již několik tisíciletí. Lidé využívali a využívají jejich sílu, schopnosti a ochotu spolupracovat. Bohužel pro koně, stále ještě nerespektují jejich přirozené potřeby.

 

Nejdůležitější zásadou, kterou Dr. Strasser jako zvěrolékařka vytýčila pro léčení problémů, je

odstranění problémů místo léčby příznaků

Jeden bývalý žák přeložil toto lékařské pravidlo do latiny a vytesal do desky:

Doslovně přeloženo to znamená: „Odstraň příčinu, praví Strasser“.

Ošetřujeme – li něco lékařsky, aniž bychom se starali o odstranění příčiny, dopouštíme se systémové chyby! Většina příčin spočívá v podmínkách držení zvířat a v chybném ošetřování kopyt, z větší části v podkování.

Vysvětlení těchto věcí poskytují naše semináře a v zevrubnější podobě naše vyškolení na ošetřovatele kopyt.

Institut celostní péče o koně, o.p.s.

Metoda Dr. Strasserové

Metoda, kterou popsala, systematizovala a úspěšně praktikuje německá zvěrolékařka MVDr. Hiltrud Strasserová během 30-ti let na základě výzkumů, představuje celostní přístup pro chov koní. Ačkoliv je tato metoda myšlena především jako prevence obtížím, které jsou v dnešní populaci koní, poměrně běžné, umožňuje i částečnou nebo i úplnou nápravu již vzniklých potíží. A to i přesto, že jsou často konvenčními metodami považovány za nevyléčitelné.
Existuje mnoho způsobů, jak upravovat kopyta našich koní a metoda Dr. Strasserové je jedním z nich. Je však jednou z mála, které se nespoléhají pouze na dlouholetou praxi, ale problém zdravých kopyt zkoumá v souvislostech, pomocí vědecky uznávaných metod. Při výuce se zaměřuje nejen na "vědět jak", tedy na řemeslnou  stránku věci, ale klade velký důraz na "vědět proč", tedy na celkové znalosti o koni jako zvířeti i o jeho přirozených potřebách.
Pokud Vás tato metoda zajímá, jste na správném místě.

Vítejte!

Toto jsou oficiální stránky kopytní kliniky Dr. Strasserové, provozované s jejím schválením.

Dotazy a názory

Datum: 18.03.2020

Vložil: Charlesdaf58

Titulek: Выбор резиновых лодок для рыбалки

Автоматическое походное изделие для туристов складывается по определенному алгоритму. Во многих маленьких водоемах вода и вовсе не замерзает, и можно использовать блесну. Например, в ветреный или дождливый день выходить на рыбалку не нужно. <a href=https://flexor.ru/vibor-rezinovih-lodok-dlya-ribalki-625.html>Выбор резиновых лодок для рыбалки </a> Каждая из перечисленных модификаций, в свою очередь, делится по размерам, комплектации и вместимости. Вполне рабочую кормушку можно изготовить своими руками из подручных материалов. В том случае, если нужна приманка для охоты за щукой, второй вариант более предпочтителен, так как в малявочницу попадается в основном слишком мелкая рыба.


https://flexor.ru/rolik-pro-zimnyuyu-ribalku-593.html
https://flexor.ru/luchshie-vezdehodi-dlya-ohoti-i-ribalki-82.html
https://flexor.ru/bezkivkovka-na-bezmotilku-652.html
https://flexor.ru/baraholka-ribalka-spb-121.html

Стоит учесть, что рассмотренным способом можно почистить вилки и ложки с пластмассовыми ручками. База отдыха порадовала своей чистотой, расположением и имеющимися возможностями для активного отдыха. В основной троллинговая ловля применяется для отлова хищных рыб, как морских, так и пресноводных.
<a href="https://josto.vn/bai-viet-tu-van/55/cung-josto-them-sac-cho-da/">Река рыбалка весной на реке фидером</a>
<a href="https://www.mdqnext.it/component/k2/item/14-sample-item-13.html">Рыбалка в вышнем волочке форум</a>
<a href="https://www.bladephp.co/comment-system-ajax-php-mysql#post_comments">Как поймать дикую утку на крючки</a>
9b614a3

Datum: 18.03.2020

Vložil: Mastifbab

Titulek: Home Humidifiers And Their Personal Health Good Aspects

It's gratifying <a href="https://hu.embl-heidel-berg.de/slim-cat-bioxyn/">bioxyn</a> and <a href="https://da.itsasoa.org/enlargement/283/titan-gel-gold-hvor-hurtig-virker-til-mnd-apotek-forum-pris-apotek-kb-pa-apoteket-online-hurtig-levering-amazon-resultat-virkning-hvor-lang-tid/">neosize xl</a> for my lifestyle <a href="https://pk4images.com/muscles/1968/testolan-velemeny-orvosi-velemeny-ebay-tapasztalatok/">https://pk4images.com/muscles/1968/testolan-velemeny-orvosi-velemeny-ebay-tapasztalatok/</a> and if ever <a href="https://bg.vaeexpo.com/enlargement/2167/penisizexl-mneniya/">https://bg.vaeexpo.com/enlargement/2167/penisizexl-mneniya/</a>.
I could very well https://bg.atma1901.com/ recoup individuals.

Záznamy: 21 - 22 ze 196
<< 9 | 10 | 11 | 12 | 13 >>

AKTUALIZACE:

Výukové materiály pro studium ortopedii kopyt nyní vyšly jako kniha.

Knihu je možné získat v  Institutu celostní péče o koně .

  

Náhled knihy - klikněte na obrázek


V reakci na články a diskuze na Equichannelu, pro "nevěřící Tomáše" dokládáme existenci výukových skript v češtině a veřejně dostupné video s ukázkami vyléčených koní (v němčině).

 

skripta_obsah.pdf (1 019,2 kB)

 video: Katla-Fallstudie-Hufrehe-laminitis