Novinky

Video Dr.Med.Vet Hiltrud Strasser - historie Strasser péče o kopyta, fámy a mýty

29.06.2020 14:19
Video najdete zde: https://youtu.be/OQDmE6Fq9a0

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 11.-13. ZÁŘÍ 2020

07.06.2020 23:47
Ve dnech 11. až 12. září se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím 85 na...

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty JEŠTĚ JEDEN PŘESUN TERMÍNU NA 5.-7. ČERVEN 2020

07.01.2020 16:37
Ve dnech 5. až 7. června se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím 85 na...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Zdravý kůň má zdravá kopyta

Koně jsou tvorové, kteří stejně jako psi provázejí člověka již několik tisíciletí. Lidé využívali a využívají jejich sílu, schopnosti a ochotu spolupracovat. Bohužel pro koně, stále ještě nerespektují jejich přirozené potřeby.

 

Nejdůležitější zásadou, kterou Dr. Strasser jako zvěrolékařka vytýčila pro léčení problémů, je

odstranění problémů místo léčby příznaků

Jeden bývalý žák přeložil toto lékařské pravidlo do latiny a vytesal do desky:

Doslovně přeloženo to znamená: „Odstraň příčinu, praví Strasser“.

Ošetřujeme – li něco lékařsky, aniž bychom se starali o odstranění příčiny, dopouštíme se systémové chyby! Většina příčin spočívá v podmínkách držení zvířat a v chybném ošetřování kopyt, z větší části v podkování.

Vysvětlení těchto věcí poskytují naše semináře a v zevrubnější podobě naše vyškolení na ošetřovatele kopyt.

Institut celostní péče o koně, o.p.s.

Metoda Dr. Strasserové

Metoda, kterou popsala, systematizovala a úspěšně praktikuje německá zvěrolékařka MVDr. Hiltrud Strasserová během 30-ti let na základě výzkumů, představuje celostní přístup pro chov koní. Ačkoliv je tato metoda myšlena především jako prevence obtížím, které jsou v dnešní populaci koní, poměrně běžné, umožňuje i částečnou nebo i úplnou nápravu již vzniklých potíží. A to i přesto, že jsou často konvenčními metodami považovány za nevyléčitelné.
Existuje mnoho způsobů, jak upravovat kopyta našich koní a metoda Dr. Strasserové je jedním z nich. Je však jednou z mála, které se nespoléhají pouze na dlouholetou praxi, ale problém zdravých kopyt zkoumá v souvislostech, pomocí vědecky uznávaných metod. Při výuce se zaměřuje nejen na "vědět jak", tedy na řemeslnou  stránku věci, ale klade velký důraz na "vědět proč", tedy na celkové znalosti o koni jako zvířeti i o jeho přirozených potřebách.
Pokud Vás tato metoda zajímá, jste na správném místě.

Vítejte!

Toto jsou oficiální stránky kopytní kliniky Dr. Strasserové, provozované s jejím schválením.

Dotazy a názory

Datum: 09.01.2013

Vložil: Gonzales

Titulek: Brumbyove

K vyzkumu Briana Hampsona PhD na brumbech v Australii.
Kone zde nejsou doma. Prvni byli dovezeni z jihoafrickeho Kapska az v roce 1788. Kopyta brumbyu nemohou slouzit jako priklad, protoze vetsina z nich zije v neprirozene tezkych extremnich podminkach - dozivaji se 15 - 20 let, kazdy druhy trpi schvacenim kopyt.
Centralni poust: Chodi 1x za 4 dny 65 km po tvrdem kamenitem terenu k napajedlu - kopytum chybi voda jak z venku tak zevnitr - silne, tvrde, nejspis i tesne kopytni pozdro + vibrace = chronicka laminitis z pretizeni.
Kaimanawa - Novy Zeland: vlhko, blato, nedostatek pohybu, zelen nejspis s vysokym obsahem sacharidu = systemova laminitis.
Oblast kanalu: nejsussi misto v Australii, sucho se strida s nahlym narustem zelene = nejspis kombinace obou predeslych, narust zelene zpusobi akutni prubeh systemove laminitis.
Vyzkum jen dokazal, ze kun je od prirody silne a zdrave zvire a hodne toho vydrzi nez onemocni.
Nase kone domaci se dozivaji sotva 20 let, trpi onemocnenim kopyt a dalsich systemu - je to proto, ze jim vytvarime podobne EXTREMNI zivotni podminky jake maji brumbyove v Australii ?

Datum: 10.01.2013

Vložil: Gonzales

Titulek: Cim je tvorena rohovina

Kuze ma tri casti:

A. Pokozka (epidermis) - ma 5 vrstev, produkuje rohovinu.

1. stratum basale - basalni memebranou je spojeno se skarou
2. stratum spinosum
- stratum spinosum a basale tvori stratum germinativum
3. stratum granulosum
4. stratum lucidum
5. stratum corneum - ROHOVINA

B. Skara (dermis) - je tvorena vazivovymi vlakny, cevami - krevni a lymfaticke, nervy a nervovymi receptory pro bolest, teplo chlad, tlak a proprioreceptory. Z jeji kapilarni site pronikaji do pokozky ziviny.

C. Podkozi (hypodermis) -vazivo, cevy, nervy a receptory. U lamelarni skary - pevne spojeni lamelarni skary se stenou kopytni kosti.


Záznamy: 183 - 184 ze 235
<< 90 | 91 | 92 | 93 | 94 >>

AKTUALIZACE:

Výukové materiály pro studium ortopedii kopyt nyní vyšly jako kniha.

Knihu je možné získat v  Institutu celostní péče o koně .

  

Náhled knihy - klikněte na obrázek


V reakci na články a diskuze na Equichannelu, pro "nevěřící Tomáše" dokládáme existenci výukových skript v češtině a veřejně dostupné video s ukázkami vyléčených koní (v němčině).

 

skripta_obsah.pdf (1 019,2 kB)

 video: Katla-Fallstudie-Hufrehe-laminitis