Novinky

Video Dr.Med.Vet Hiltrud Strasser - historie Strasser péče o kopyta, fámy a mýty

29.06.2020 14:19
Video najdete zde: https://youtu.be/OQDmE6Fq9a0

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 11.-13. ZÁŘÍ 2020

07.06.2020 23:47
Ve dnech 11. až 12. září se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím 85 na...

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty JEŠTĚ JEDEN PŘESUN TERMÍNU NA 5.-7. ČERVEN 2020

07.01.2020 16:37
Ve dnech 5. až 7. června se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím 85 na...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Zdravý kůň má zdravá kopyta

Koně jsou tvorové, kteří stejně jako psi provázejí člověka již několik tisíciletí. Lidé využívali a využívají jejich sílu, schopnosti a ochotu spolupracovat. Bohužel pro koně, stále ještě nerespektují jejich přirozené potřeby.

 

Nejdůležitější zásadou, kterou Dr. Strasser jako zvěrolékařka vytýčila pro léčení problémů, je

odstranění problémů místo léčby příznaků

Jeden bývalý žák přeložil toto lékařské pravidlo do latiny a vytesal do desky:

Doslovně přeloženo to znamená: „Odstraň příčinu, praví Strasser“.

Ošetřujeme – li něco lékařsky, aniž bychom se starali o odstranění příčiny, dopouštíme se systémové chyby! Většina příčin spočívá v podmínkách držení zvířat a v chybném ošetřování kopyt, z větší části v podkování.

Vysvětlení těchto věcí poskytují naše semináře a v zevrubnější podobě naše vyškolení na ošetřovatele kopyt.

Institut celostní péče o koně, o.p.s.

Metoda Dr. Strasserové

Metoda, kterou popsala, systematizovala a úspěšně praktikuje německá zvěrolékařka MVDr. Hiltrud Strasserová během 30-ti let na základě výzkumů, představuje celostní přístup pro chov koní. Ačkoliv je tato metoda myšlena především jako prevence obtížím, které jsou v dnešní populaci koní, poměrně běžné, umožňuje i částečnou nebo i úplnou nápravu již vzniklých potíží. A to i přesto, že jsou často konvenčními metodami považovány za nevyléčitelné.
Existuje mnoho způsobů, jak upravovat kopyta našich koní a metoda Dr. Strasserové je jedním z nich. Je však jednou z mála, které se nespoléhají pouze na dlouholetou praxi, ale problém zdravých kopyt zkoumá v souvislostech, pomocí vědecky uznávaných metod. Při výuce se zaměřuje nejen na "vědět jak", tedy na řemeslnou  stránku věci, ale klade velký důraz na "vědět proč", tedy na celkové znalosti o koni jako zvířeti i o jeho přirozených potřebách.
Pokud Vás tato metoda zajímá, jste na správném místě.

Vítejte!

Toto jsou oficiální stránky kopytní kliniky Dr. Strasserové, provozované s jejím schválením.

Dotazy a názory

Datum: 05.04.2020

Vložil: CyberXdom

Titulek: Eskadron -- new adored by riders all over the world

Eskadron is among the very valued equestrian brands in the world that specializes in the production of high-quality design clothing and equipment. This German concern was founded by Pikeur trying to fit with the jockeys' demands, have been searching for professional but also stylish equestrian accessories. So, what makes Eskadron therefore special and why their selections are therefore popular with riders?Eskadron Why would bikers from all over the world love this new brand?
Eskadron has been tremendously popular with horseriding lovers for several or more years today. This brand's products are characterized by their top quality attention to detail. Eskadron is also valued for their unique practicality, elegance, and innovativeness of their own projects, contemporary structure, and availability. The brand's offer has both pro items and ones for amateur riders. Thus, you can discover basic equestrian clothing, expert equestrian, and assorted accessories necessary for the appropriate saddling of a horse. Eskadron offers saddle fabrics, halters, rugs, bell boots for horses, vases, fly vases, drapes, but in addition hoodies, t-shirts, breeches, also show jackets. All products include the eu, which additionally verifies their own quality.Eskadron's collections
Eskadron has lots of collections. Some are seasonal, others are constantly available in their deal. The very Well-known collections of this brand are:
Vintage Sports - launched twice a year, this lineup consists only of horse equipment. Products out of this collection are extremely straightforward, in standard soft colours but at precisely the exact same time quite tasteful.
Platinum - launches once a year for those who enjoy traditional solutions. You will mostly find gray and black shades combined with delicate graphic themes.
Young Star - lineup for kiddies that begin their adventure with horse riding. It's basic horseriding accessories in bright colours and extraordinary patterns.
Equestrian Fanatics - clothing line made for riders who like to stick outside. Available jackets, hoodies, and backpacks successfully combine casual clothing with equestrianism.
Vintage offer - Their constant offer of clothing, equipment, and accessories. You'll find services and products used for training and everyday rides but also elegant show clothing.

Eskadron is a fresh used by cyclists from all around the globe. For the sake of riding and safety both yours and your horse's, it is worth purchasing high quality articles, which would allow you to fully appreciate this sport that is exceptional.

Datum: 07.04.2020

Vložil: Heigeembete

Titulek: Saaap! …

Saaap! Thanks for that…cool!. Like a Mojoheads label .

Záznamy: 53 - 54 ze 231
<< 25 | 26 | 27 | 28 | 29 >>

AKTUALIZACE:

Výukové materiály pro studium ortopedii kopyt nyní vyšly jako kniha.

Knihu je možné získat v  Institutu celostní péče o koně .

  

Náhled knihy - klikněte na obrázek


V reakci na články a diskuze na Equichannelu, pro "nevěřící Tomáše" dokládáme existenci výukových skript v češtině a veřejně dostupné video s ukázkami vyléčených koní (v němčině).

 

skripta_obsah.pdf (1 019,2 kB)

 video: Katla-Fallstudie-Hufrehe-laminitis