Novinky

ZMĚNA TERMÍNU: Seminář Život se zdravými kopyty 19.-21. DUBNA 2019

05.01.2019 21:16
Ve dnech 19.-21. dubna, tj. o Velikonocích se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k...

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 14.-16. září 2018

18.07.2018 10:14
Ve dnech 14.-16. září se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím...

SLAPY: Seminář Život se zdravými kopyty 8.-10. června 2018

03.06.2018 10:44
Ve dnech 8.-10. června se uskuteční další seminář Život se zdravými kopyty. Institut celostní péče o koně,o.p.s. Statek Malčany, obec Čím (okr.Příbram) na Google maps k nalezení pod Čím...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Zdravý kůň má zdravá kopyta

Koně jsou tvorové, kteří stejně jako psi provázejí člověka již několik tisíciletí. Lidé využívali a využívají jejich sílu, schopnosti a ochotu spolupracovat. Bohužel pro koně, stále ještě nerespektují jejich přirozené potřeby.

 

Nejdůležitější zásadou, kterou Dr. Strasser jako zvěrolékařka vytýčila pro léčení problémů, je

odstranění problémů místo léčby příznaků

Jeden bývalý žák přeložil toto lékařské pravidlo do latiny a vytesal do desky:

Doslovně přeloženo to znamená: „Odstraň příčinu, praví Strasser“.

Ošetřujeme – li něco lékařsky, aniž bychom se starali o odstranění příčiny, dopouštíme se systémové chyby! Většina příčin spočívá v podmínkách držení zvířat a v chybném ošetřování kopyt, z větší části v podkování.

Vysvětlení těchto věcí poskytují naše semináře a v zevrubnější podobě naše vyškolení na ošetřovatele kopyt.

Institut celostní péče o koně, o.p.s.

Metoda Dr. Strasserové

Metoda, kterou popsala, systematizovala a úspěšně praktikuje německá zvěrolékařka MVDr. Hiltrud Strasserová během 30-ti let na základě výzkumů, představuje celostní přístup pro chov koní. Ačkoliv je tato metoda myšlena především jako prevence obtížím, které jsou v dnešní populaci koní, poměrně běžné, umožňuje i částečnou nebo i úplnou nápravu již vzniklých potíží. A to i přesto, že jsou často konvenčními metodami považovány za nevyléčitelné.
Existuje mnoho způsobů, jak upravovat kopyta našich koní a metoda Dr. Strasserové je jedním z nich. Je však jednou z mála, které se nespoléhají pouze na dlouholetou praxi, ale problém zdravých kopyt zkoumá v souvislostech, pomocí vědecky uznávaných metod. Při výuce se zaměřuje nejen na "vědět jak", tedy na řemeslnou  stránku věci, ale klade velký důraz na "vědět proč", tedy na celkové znalosti o koni jako zvířeti i o jeho přirozených potřebách.
Pokud Vás tato metoda zajímá, jste na správném místě.

Vítejte!

Toto jsou oficiální stránky kopytní kliniky Dr. Strasserové, provozované s jejím schválením.

Dotazy a názory

Datum: 20.07.2015

Vložil: losdesertos

Titulek: Re: O udidlech

..to ze na obrazoch su vyobrazene jazdecke dvojice bez uzdenia, este neznamena ze to tak bolo naozaj... obraz je velakrat idealizovany, pripadne odkazuje iba na podstatne veci, vynechavajuc pre umelca nedolezite detaily... bolo by to uzasne keby to bola pravda, no nieje to absolitne mozne.. vo vojne islo o zivot, bojovnici jazdili na zrebcoch, nemohli si dovolit ziadnu chybicku zo strany kona, stalo by to zivot kona aj ich... pripadne by stacila pritomnost kobyly a bolo by po bojovani :-))))

Datum: 15.01.2013

Vložil: Gonzales

Titulek: Insulinova rezistence,Cushinguv syndrom

Inzulinová rezistence (vse zjednoduseno)

Charakterizuje sníženou schopnost reakce tkání na inzulin.
Inzulin je hormon produkovaný B buňkami Langerhansových ostrůvků slinivky břišní (pankreas), který snižuje hladinu cukru v krvi. Sekrece insulinu do krevního oběhu je závislá na hodnotě glykémie (koncentrace glukozy v krvi). Čím je více glukózy v krvi, tím větší je sekrece insulinu. Určité typy buněk (svalové, tukové) potřebují k absorbci glukózy inzulin. Pokud jsou tyto buňky rezistentni na inzulin - molekuly glukozy zustavaji v krvi - dochází ke ZVYSENI KONCENTRACE GLUKOZY V KRVI a to vede k jeste VETSI PRODUKCI INZULINU v PANKREATU.
Za zvysenou rezistenci bunek na inzulin je zodpovedny KORTIZOLU. Kortizol je stresovy hormon.

Vysoká hladina inzulinu a glukózy v krvi jsou hlavními příznaky metabolického syndromu.

Cushingův syndrom (hyperkorticismus), je endokrinni porucha způsobená vysokou hladinou KORTIZOLU v krvi. Syndrom může být způsoben příjmem glukokortikoidu nebo nadory produkujícími kortizol či adrenokortikotropnim hormonem (ACTH). Příčinou nadmerne sekrece ACTH může být nador hypofyzy (podvesek mozkovy), která produkuje velké množství ACTH, které následně způsobí nadprodukci KORTIZOLU v kure nadledvinek. Kortizol je hormon vykazujici tzv. glukokortikoidni ucinky - ZVYSENI KONCENTRACE GLUKOZY V KRVI.

Cushinguv syndrom je pomerne casty u psu a DOMESTIKOVANYCH koni.

INFEKCE, KAZDODENI STRES - kun je vetsinu dne zavreny v boxu, znemozneni socialnich kontaktu - vede ke zvyseni koncentrace kortizolu v krvi to vede k HYPERGLIKEMII a ta vede, mimo jine, k chronicke systemove laminitis.

Zvysena koncentrace molekul glukozy v krvi, vede k poskozeni ENDOTELU KAPILAR - napr. ocni sitnice, ledvin a take kapilar na periferii koncetin - u cloveka: diabeticka gangrena palce u nohy, u kone - systemova laminitis.

Pri akutni systemove laminitis zpusobene prekrmenim jadrem a pastvou bohatou na sacharidy (fruktany) -( na jare a na podzim je pres den slunecno - trava syntetizuje cukry, ktere pres chladnou noc nespotrebuje a pres den, kdyz je teplo opet syntetizuje cukry a tim jejich koncentace v trave roste ) bude hyperglykemie take hrat svoji roli, ale hlavni cinetele budou chemicke vasoaktivni latky - aminy (HISTAMIN) , ktere vznikaji pusobenim bakterialni dekarboxylasy na nektere aminokyseliny, pri jejich premnozeni ve strevnim obsahu - kde maji k dispozici hodne rozpustnych cukru - fruktanu, ktere jsou dulezite pro jejich rozmnozovani.

Na vzniku systemove laminitis (chronicke i akutni) se podileji chemicke latky, ktere poskozuji - ovlivnuji kapilary skary - glukoza, vasoaktivni aminy, nektere toxiny.

Na vzniku laminitis z pretizeni se podileji fyzikalni vlivy, ktere poskozuji kapilary skary - vibrace (kovani), pretezovani - mechanicky vyvolane nedokrveni skary.

Záznamy: 11 - 12 ze 44
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Přidat nový příspěvek

Přihlášení na akci

Vyplňte prosím níže uvedené údaje:

AKTUALIZACE:

Výukové materiály pro studium ortopedii kopyt nyní vyšly jako kniha.

Knihu je možné získat v  Institutu celostní péče o koně .

  

Náhled knihy - klikněte na obrázek


V reakci na články a diskuze na Equichannelu, pro "nevěřící Tomáše" dokládáme existenci výukových skript v češtině a veřejně dostupné video s ukázkami vyléčených koní (v němčině).

 

skripta_obsah.pdf (1 019,2 kB)

 video: Katla-Fallstudie-Hufrehe-laminitis